Brazilský modernismus ve veřejném prostoru

Za sluncem i lavičkami mmcité do Jižní Ameriky

Do Jižní Ameriky se vydáme za nejnovějšími realizacemi naší brazilské pobočky. Země s nezaměnitelným rukopisem staveb slavných osobností jako byl Oscar Niemeyer nebo
Lina Bo Bardi, se stala vzorem pro modernismus v celé Evropě. Nejen architektura, ale i veřejný prostor brazilských velkoměst, jejich mnohostrannosti a rozmanitosti inspirují dodnes urbanisty z celého světa.

São Paulo – Expo Transamérica

São Paulo je největším městem Brazílie, nejbohatším a největším městem celé Latinské Ameriky i celé jižní polokoule, a dokonce sedmou největší metropolí na světě. Nyní se pyšní i jedním z největších a nejvytíženějších výstavních areálů Jižní Ameriky – Expo Transamérica. V loňském roce prošel modernizací fasády, a především venkovní plochy před halami, která se proměnila v zelený bulvár s pergolami, lehátky a kiosky. Práci i odpočinek zde návštěvníkům zpříjemňují také naše židle Limpido, sety Bistrot, parkové lavičky Radium, Vera i Vera Solo, i nepřehlédnutelná lehátka Rivage. Veřejný prostor doplňují odpadkové koše Prax a popelníky Valet.

Florianópolis

Moderní letiště se díky investici švýcarské společnost Zürich Airport, která jej provozuje, proměnilo v kulturní centrum města. Zcela nový koncept pojímá tuto důležitou tranzitní stanici jako prostor pro setkávání a slouží nejen jako obchodní bulvár, ale také místo koncertů a společenských událostí. V takové urbanistické koncepci nemůžeme chybět, a tak zde kromě našeho mobiliáře najdete také úplně první čistě fotovoltaický přístřešek mmcité na světě. Přístřešek byl vyroben na zakázku a uzpůsoben potřebám cestujících, jeho součástí je vnitřní osvětlení, usb nabíjení, osvětlený city-light, vše napájeno solární energií.

São José

S úctou k historii i v souladu s moderními potřebami současnosti, tak přistoupili urbanisté k revitalizaci historického centra São José, jednoho z nejstarších měst na jihu Brazílie. Veřejný prostor nyní nabízí mnoho míst k odpočinku a krásným výhledům. Svá místa pod vysokými palmami zde našla lehátka Rivage, střídmá elegance parkových laviček Portiqoa a Miela, štíhlé zahrazovací sloupky Elias i stavebnicová řada stolů Tably a odpadkové koše Prax.

Co jsou cookies?

Textové soubory, které internetové stránky ukládají na váš počítač nebo mobilní zařízení v okamžiku, kdy tyto stránky začnete využívat. Stránky si tak na určitou dobu zapamatují úkony, které jste na nich provedli, a preferencí (např. přihlašovací údaje, jazyka, velikost písma a jiné zobrazovací preferencí), takže tyto údaje pak nemusíte zadávat znovu a přeskakovat z jedné stránky na druhou.

Dalším používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s ukládáním souborů cookies. Více informací Méně informací