Inspirativní prostředí, skvělá atmosféra, přátelské vztahy – i proto jsme se stali vítězem ankety Férový zaměstnavatel Zlínského kraje 2018
v kategorii Malá organizace.

Aktuálně hledáme kolegy pro tyto pozice:

SALES COORDINATOR

There are a few important things essential for success in our environment: the passion you can dedicate to your job, and the grit and persistence you can use to deliver the results. We need someone creative and ambitious, who is interested in joining a growing and award winning business. In return, we offer work on purposeful projects with other skilled and result-driven people. We are looking for a bright and enthusiastic Sales Coordinator to join our HQ in Zlin region, Czech Republic to support our growth in the United Kingdom and the Middle East.

About Us:
We are a dynamic, talented, international team, from varying backgrounds, who share the values and ambitions of making “cities beautiful”. We design and manufacture architectural products used in public spaces around the world. Our interrelated product lines invite creativity and provide real-world solutions to the challenges our customers face every day.

Who we need:
We look for someone outgoing, amicable, high-energy, organized and able to effectively manage competing priorities in a fast-paced environment. We welcome a positive attitude to industrial design, architecture or art. You should be confident in communicating in Czech and English and in understanding different cultures and working practises. You will be assisting on a wide range of ad-hoc tasks, communicating with specifiers and customers, as well as manufacturing, engineering and all major internal departments.

What we offer:
We offer a competitive starting salary, good benefits including business travels, mobile phone, laptop, lunch allowance in the company canteen, flexible working hours as well as a positive, friendly working environment filled with team buildings and company events. There will be great opportunities for progression and reward for the right person.

Application deadline:
The intent is to recruit the right person as soon as possible with interviews scheduled for 8-12 April 2019. If you’re looking for a new personal challenge, a new career – get in touch.

Contact us: j.tyrer@mmcite.co.uk

ASISTENTKA OBCHODNÍHO ODDĚLENÍ PRO RAKOUSKO

náplň práce:
- Podpora prodeje týmu obchodníků v rámci Rakouska
- Vedení administrativy a agendy spojené s obchodem a následným zákaznickým servisem
- Příprava podkladů pro výběrová řízení, zpracování cenových nabídek a objednávek
- Řešení potřeb a požadavků zákazníků
- Příprava podkladů pro fakturaci
- Komunikace s klienty a obchodním týmem
- Aktivní přístup, časová flexibilita

požadujeme:
- Minimálně SŠ vzdělání
- Znalost práce na PC - internet
- Dobrá uživatelská znalost MS Office (word, excel)
- Řidičský průkaz sk. B
- Preciznost (nejen v zadávání dat do systémů)
- Výborné komunikační schopnosti, vstřícný přístup
- Vysoké pracovní nasazení, samostatnost, časovou flexibilitu
- Zodpovědnost, spolehlivost, schopnost týmové spolupráce
- Podmínkou je německý jazyk slovem i písmem

nabízíme:
- Dobré platové ohodnocení
- HPP
- Příspěvek na stravování, vlastní firemní jídelna v areálu
- Zajímavou práci v přátelském kolektivu a dynamickém prostředí
- Zázemí stabilní a mezinárodní společnosti
- Kancelář v obci Bílovice (u Uherského Hradiště)
- Nástup dohodou, nejlépe ihned

V případě zájmu nám zašlete Váš strukturovaný životopis na emailovou adresu: m.gajzurova@mmcite.at

Textové soubory, které internetové stránky ukládají na váš počítač nebo mobilní zařízení v okamžiku, kdy tyto stránky začnete využívat. Stránky si tak na určitou dobu zapamatují úkony, které jste na nich provedli, a preferencí (např. přihlašovací údaje, jazyka, velikost písma a jiné zobrazovací preferencí), takže tyto údaje pak nemusíte zadávat znovu a přeskakovat z jedné stránky na druhou.