Půvab rakouských projektů

Hra s veřejným prostorem napříč Rakouskem

Přinášíme kvalitní design i do veřejných prostranství rakouských měst. mmcité10 – naše rakouská pobočka ve Vídni, dotváří společně s architekty a developery veřejné prostory plné fascinujících projektů architektonické rozmanitosti, inovativních renovací, náměstí menších měst i historických staveb. Inspirujte se našimi úspěšnými projekty v zemi malebné krajiny a bohaté kultury.

Neunkirchen, Dolní Rakousko

Venkovní prostory musí splňovat důležitý parametr, aby se zde lidé cítili příjemně a chtěli trávit více času venku. Prostranství kolem oblastní nemocnice Neunkirchen jsme vybavili parkovými lavičkami Vera s opěrkami a područkami, místy se objevují jako set společně se stoly Vera Solo a dále atypickými lavicemi ve tvaru polokruhů. V celém venkovním areálu nechybí také přístřešky se stojany na kola Edge a Edgetyre, které celému místu přidávají eleganci.

Sonnwendviertel, Wien

Sonnwendviertel je městská část s bytovými komplexy, školním kampusem, rozlehlým parkem, kancelářskými budovami a obchodní zónou. Při jejím budování, s rozlohou sedm hektarů, kladli architekti důraz na zajištění plnohodnotného života pro zdejší obyvatele. I městský mobiliář zde hraje podstatnou roli. Travnaté prostranství doplňují lehátka Rivage vytvářející oázy odpočinku. Sestavy laviček Portiqoa, místy doplněny o stoly Tably, a herní prvky představují veřejné prostory pro místní obyvatele.

Mattsee, Salzburg

Téměř nenápadný a obsahem menší projekt v rakouské obci Mattsee dokazuje korektní umístění jinak těžkopádných lavic Landscape, zde podporující jejich graciéznost. Všimněte si, jak ohleduplně je zakomponována lavice do místního prostředí. Její dlouhé linie a mohutná konstrukce nenarušují místní kolorit, ale podtrhují prostor před objektem.

Co jsou cookies?

Textové soubory, které internetové stránky ukládají na váš počítač nebo mobilní zařízení v okamžiku, kdy tyto stránky začnete využívat. Stránky si tak na určitou dobu zapamatují úkony, které jste na nich provedli, a preferencí (např. přihlašovací údaje, jazyka, velikost písma a jiné zobrazovací preferencí), takže tyto údaje pak nemusíte zadávat znovu a přeskakovat z jedné stránky na druhou.

Dalším používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s ukládáním souborů cookies. Více informací Méně informací