Když design v koši neskončí

září 2020

Může něco tak obyčejného, jako je odpadkový koš, budit zájem? Naše odpověď je: musí. I nádoba sbírající „ošklivé věci“ může být krásná a estetická. Její nutnost a prospěšnost ve veřejném prostoru ji dává výsadní právo, si určit svou podobu. A to je pro naše designéry výzva.
Stejně jako na design našich výrobků, jsou i na materiály, z nichž vyrábíme, kladeny ty nejvyšší nároky. Zakládáme si na pečlivě vybraných, otestovaných materiálech a nakládáme s nimi ekonomicky i ekologicky. Tvoříme s láskou k veřejnému prostoru i naší planetě.

Výkonný chameleon. To je Quinbin!
Novinka mezi našimi odpadkovými koši. Řada vysoce odolných produktů, která pomocí různých materiálů opláštění mění svůj výraz. Tělo nabízí dvě tvarová řešení, jedno jako čistý štíhlý válec, druhé v sofistikovanější podobě postavené na sférickém čtverci. Robustní verz s opláštěním z ocelového perforované plechu, s opačným výrazem pracující opláštění z dřevěných lamel, a nakonec precizní hliník s jemnými, nepravidelně vedenými kanelurami, nabízí dostatečno paletu pro každý typ veřejného prostoru.
Lehká, ale odolná nádoba z plastu usnadňuje manipulaci s košem. Všechny tvarové i materiálové varianty mohou být opatřeny uzamykatelnou stříškou. Nejnovějším přírůstkem je varianta se třemi nádobami pro separovaný odpad, reagující na třídění a recyklaci ve veřejném prostoru. 

Vytříbený koš na tříděný odpad. To je Multiminium!
Rozšířením oblíbené řady Minium, oceněné RED dot award a Good Design, o stále žádanější verzi na tříděný odpad vznikl koš Multiminium. Štíhlé proporce a elegantní stříška dělá z tohoto praktického veřejného odpadkového koše krásnou věc. Díky vyspělému provedení, kvalitnímu designu a vytříbeným detailům, lze odpadkový koš úspěšně použít nejen v exteriéru, ale i uvnitř budov.Chytrý design s vtipným jménem. To je Nanuk!
Tvarově co nejstřídmější, konstrukčně jednoduchý, materiálově rozmanitý – příklad chytrého designu, který přináší jednu z našich nejširších řad venkovních odpadkových košů svěžího atraktivního vzhledu. Válec a kvádr, dvě základní tělesa umístěná na centrální noze s několika druhy opláštění pro skutečně univerzální použití. Válec s příjemnými dřevěnými lamelami, kvádr kromě nich i s ohyby zpevněným plechem, transparentním tahokovem nebo interiérově hladkým vysokotlakým laminátem (HPL). Hranaté verze mohou být také osazeny elegantní stříškou.

Věříme ve zlepšení veřejného prostoru skrze kvalitní design i tam, kde se to neočekává.

Co jsou cookies?

Textové soubory, které internetové stránky ukládají na váš počítač nebo mobilní zařízení v okamžiku, kdy tyto stránky začnete využívat. Stránky si tak na určitou dobu zapamatují úkony, které jste na nich provedli, a preferencí (např. přihlašovací údaje, jazyka, velikost písma a jiné zobrazovací preferencí), takže tyto údaje pak nemusíte zadávat znovu a přeskakovat z jedné stránky na druhou.

Dalším používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s ukládáním souborů cookies. Více informací Méně informací