Ujíždíme na designu...

září 2020

Místo aut lidé a kola
V rámci Evropského týdne mobility jsme představili nový koncept Parklet. Jedná se o variabilní systém, v různých produktových variantách laviček, stojanů na kola, květináčů či stolků, zpravidla určený pro jedno až dvě parkovací místa. Toto po celém světě stále oblíbenější urbanistické řešení, dává městům nový rozměr a jeho obyvatelům prostor pro odpočinek. Potřeba volného a rychlého pohybu ve městech vede k rozvoji infrastruktury cyklostezek a na ně navazujícího mobiliáře. Stojan na kolo se stává funkční sochou, objektem, který splývá se svým okolím, a přesto mu dává nový význam. Jako tečka na konci věty. Naše práce ve veřejném prostoru lavičkou nekončí. Myslíme na všechny, kteří se venku pohybují a tráví čas. Seznamte se s naší kolekcí pro cyklisty: 

Krásný, i když už všichni odjeli. To je Elk.
Minimalistický design stojanu Elk pracuje s tvaroslovím deformované elipsy pevně rozkročené na chodníku. Čistý vzhled usnadňuje jeho zakomponování do jakéhokoliv projektu ať již se současnou,či historickou architekturou. Provokuje svým tvarem a může i barevností. Není důvod, aby byl přehlížen. Slouží i zdobí. 

Kruh se uzavřel. To je Gomez.
Stojan na jízdní kola lapidárního kruhového tvaru je tvořen unikátním profilem z dvojího materiálu: uvnitř nosná pozinkovaná ocel, vnější plášť je vyroben z odolné pryže, aby ho nepoškodil. Kruh bez zbytečných ozdob vetknutý do povrchu dokonale funguje v jakémkoliv architektonickém kontextu, a to ve všech možných situacích – je-li instalován samostatně, v malých skupinkách nebo v dlouhých řadách, kde se kružnice zajímavým způsobem prolínají. 

Vlídně přísný. To je Edgetyre.
Jednoduchý stojan na jízdní kola s přísnou geometrií a jasnými cílem kvalitní infrastruktury pro cyklisty. Vhodný pro užití v přístřešcích nebo mimo ně a v nabídce jej máme v několika tvarových variantách. Horní vodorovný prvek skrývá pás odolné gumy, který chrání lak opřeného kola. 

Nabíjení, uložení, odpočinek. To je eBlocq.
Šest uzamykatelných boxů integrovaných do parkové lavičky eBlocq. Žádná nevzhledná skříň, ale sedací prvek s rozšířenou funkcí. Koncept smart cities ve své skutečně chytré podobě a ve skvělém designu. Ve městě může přijít vhod těm, co si na svém elektrokole přijedou něco vyřídit na úřad, zatímco těm ostatním poslouží jako obyčejná lavička. Ve školách, sportovních nebo hotelových areálech, případně v restauracích v blízkosti cyklostezek, se může stát součástí infrastruktury podporující e-mobilitu. Stojan na kola Bikeblocq z této řady je nakloněn ve stejném úhlu jako noha lavičky. Jednoduchý rám zakončený vodorovným prvkem z masivního dřeva dokonale podepírá jízdní kolo, které lze parkovat z obou stran. 

Inspirujte se našimi projekty, v nichž bylo myšleno i na cyklisty a jejich pohodlí.

Dobrý design patří do života, ne do galerie.

Co jsou cookies?

Textové soubory, které internetové stránky ukládají na váš počítač nebo mobilní zařízení v okamžiku, kdy tyto stránky začnete využívat. Stránky si tak na určitou dobu zapamatují úkony, které jste na nich provedli, a preferencí (např. přihlašovací údaje, jazyka, velikost písma a jiné zobrazovací preferencí), takže tyto údaje pak nemusíte zadávat znovu a přeskakovat z jedné stránky na druhou.

Dalším používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s ukládáním souborů cookies. Více informací Méně informací