Manta – červená jako láska

březen 2020

Pozitivní zpráva přichází z německého Essenu v podobě prestižního ocenění Red Dot design za rok 2020, a to pro multifunkční lavičku Manta. Toto netradiční pojetí sezení ve veřejném prostoru navrhla pro značku mmcité street furniture designérka Lucie Koldová a inspirací pro tvar i jméno Manta, se jí stal elegantní pohyb rejnoka.

Manta je přesně tím prvkem veřejného prostoru, který reaguje na potřeby současného života a představuje svěží řešení pro kombinaci práce a odpočinku. Oblé křivky kopírují pohyb imaginárních vln, ztělesňujících pracovní flow, tvar však zároveň poskytuje dostatečný komfort pro čtení knihy nebo vychutnání kávy. Přechod z jedné horizontální roviny do druhé vytváří multifunkční plochy, které ve vzájemné kombinaci tvoří komplexní minimalistický objekt plní roli stolku, lavičky, či pracovní desky.

Manta vynikne ve všech typech veřejného prostoru, v interiéru i v exteriéru. Oživí jak velký open-space prostor, vstupní halu či širokou chodbu, tak třeba zahradu, malý park, piazzetu mezi budovami nebo atrium. S Mantou lze vytvořit soukromou oázu odpočinku téměř kdekoliv – poskytuje prostor pro soustředění i relaxaci. Produkt tvoří ohýbaný hliníkový plát spočívající na subtilní ocelové konstrukci, jejich vzájemná harmonie může být umocněna výběrem barevné kombinace. Další materiálové varianty se připravují, stejně jako sada volitelného příslušenství.

O tom, že se Manta líbí odborné veřejnosti, svědčí také další aktuální ocenění EDIDA – Elle Decoration Awards 2020 i nominace na domácí scéně v soutěži Czech Grand Design.

Nezbývá než Mantě popřát na její plavbě do světa dobrý proud, zajímavé projekty a spokojené uživatele.

fotogalerie

Co jsou cookies?

Textové soubory, které internetové stránky ukládají na váš počítač nebo mobilní zařízení v okamžiku, kdy tyto stránky začnete využívat. Stránky si tak na určitou dobu zapamatují úkony, které jste na nich provedli, a preferencí (např. přihlašovací údaje, jazyka, velikost písma a jiné zobrazovací preferencí), takže tyto údaje pak nemusíte zadávat znovu a přeskakovat z jedné stránky na druhou.

Dalším používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s ukládáním souborů cookies. Více informací Méně informací