mmcité na MS ve fotbale 2018

Kilometr a půl dlouhý zástup laviček

V olympijské stopě pokračujeme! Po Olympijském Muzeu v Lausanne a Olympijské vesnici v Riu de Jaineiru jsme se stali součástí další sportovní události – Mistrovství světa ve fotbale 2018, které se koná ve dnech 14. 6. až 15. 7. 2018. Pro největší sportovní stadion Lužniki jsme navrhli, vyrobili a dodali 15 kusů kruhový modelovanými bočnicemi z hliníkové slitiny, které pracují se zajímavým optickým efektem diagonálně postavených stěn. Sedák i opěradlo je z lamel z masivního dřeva jatoba. Další lavičky a odpadkové koše najdou své využití v okolí zcela nového a hypermoderního Krestovského stadionu v Petrohradě, který pojme až osmdesát tisíc diváků a je označován za perlu mistrovství světa.

„Realizace celého projektu začala v roce 2016 a architekti, kteří rekonstrukci stadionu a přilehlých ploch řídili, měli už v té době koncepci, jak by měl mobiliář vypadat. Jejich představa byla spíš konzervativní, a to jsme ve spolupráci s nimi změnili. Navrhli jsme úpravu naší lavičky Portiqoa, to je mimochodem ta, kterou jsme použili již na olympiádě v Riu. Pro Moskvu jsme navrhli řešení, které umožňuje sestavovat dlouhé nepřerušené linie, ať už rovné nebo v oblouku. Výsledek ukazuje, že do tohoto významného místa opravdu zapadly,“ dodává spolumajitel a hlavní designér mmcité1 David Karásek.

fotogalerie

Co jsou cookies?

Textové soubory, které internetové stránky ukládají na váš počítač nebo mobilní zařízení v okamžiku, kdy tyto stránky začnete využívat. Stránky si tak na určitou dobu zapamatují úkony, které jste na nich provedli, a preferencí (např. přihlašovací údaje, jazyka, velikost písma a jiné zobrazovací preferencí), takže tyto údaje pak nemusíte zadávat znovu a přeskakovat z jedné stránky na druhou.

Dalším používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s ukládáním souborů cookies. Více informací Méně informací