Good je víc než dobrý!

leden 2020

Rok 2019 nám přinesl řadu zajímavých projektů, inspirativních setkání i nových produktů a lavičky mmcité poskytovaly i nadále pohodlí a odpočinek lidem po celém světě. Díváme se směle vpřed, ale nezapomínáme ani na ohlédnutí za stopou, kterou jsme zanechali. Loňský rok byl v tomto směru štědrý. Skromnost je nám vlastní, ale když už nás chválí od Prahy až po Washington, není to jen tak.
Náš ředitel a hlavní designér, David Karásek, má o definici dobrého výrobku jasnou představu: „Dobře funguje, je kvalitně zpracován a jeho tvar nenechá vaše emoce úplně v klidu.“ A jeho pohled sdílí i odborná akademie The Chicago Athenaeum, která nám udělila ocenění GOOD DESIGN 2019, a to rovnou za dva výrobky: Pixel a Landscape compact. Udílí se již téměř 70 let a patří tudíž k nejstarším, ale je také jedním z nejprestižnějších ocenění na poli designu.
Hravá mozaika pro vyspělé prostory. To je Pixel. Městský mobiliář ve formě mozaiky ze čtvercových modulů, poskládaný do téměř jakéhokoliv tvaru. Symetrické, pravidelné i zcela nepravidelné sestavy zcela novým způsobem oživí veřejný prostor. Pixel je také jedním z příkladů udržitelnosti a šetrného nakládání se zdroji: je založen na krátkých dřevěných lamelách, které vznikají při zpracování větších laviček.
Lavička jako krajinný prvek. To je Landscape compact. Dlouhé rovné i zvlněné linie, vykreslené podélně členěným pásem dřeva. Lavička s převýšeným opěradlem opouští běžné měřítko a její jemná extravagance poutá pozornost. Po EDIDA Elle Decoration a A|N Best of Products hrdě nositelka GOOD DESIGN.
Tvořit a vyrábět je však především velká týmová práce. Od první skici a porady s designéry až po poslední kovový nýt, projdou naše výrobky pod rukama řady lidí. Svou práci děláme rádi, baví nás i živí, přináší výzvy i radost a jak se ukazuje, je to znát nejen v ocenění za design, ale také v podnikatelské sféře. Ocenění Firma roku jsme převzali v prosinci v pražském paláci Žofín a je pro nás velkou ctí i závazkem.

Úspěšný rok 2020!

fotogalerie

Co jsou cookies?

Textové soubory, které internetové stránky ukládají na váš počítač nebo mobilní zařízení v okamžiku, kdy tyto stránky začnete využívat. Stránky si tak na určitou dobu zapamatují úkony, které jste na nich provedli, a preferencí (např. přihlašovací údaje, jazyka, velikost písma a jiné zobrazovací preferencí), takže tyto údaje pak nemusíte zadávat znovu a přeskakovat z jedné stránky na druhou.

Dalším používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s ukládáním souborů cookies. Více informací Méně informací