Lavičky Woody součástí nadčasového projektu 4Blok v Praze

Ekologický přístup a minimalismus jako životní styl

I tak se dá popsat nový developerský projekt 4Blok v pražské čtvrti Vršovice, jehož je městský mobiliář od mmcité nedílnou součástí. Projekt na místě bývalého továrního komplexu byl navržen a vybudován v jednoduchém skandinávském stylu s důrazem na ekologický přístup k životnímu prostředí, kde si nejenom nabijete svůj elektromobil, ale trávník je zavlažován dešťovou vodou a na výstavbu byly použity nízkoenergetické materiály.  

Vzdušný a nadčasový design projektu doplňuje řada laviček Woody, která byla navržena podle zásady „přirozenost jako princip“ a inspiraci si bere z uskladněného řeziva. Celkem 11 laviček Woody dokonale zapadne do prostředí, jež se vymyká zažitým konvencím a drží krok s moderními trendy. Lavičky jsou vyrobeny z masivního roštu z dřevěných desek, jež působí jako mohutný blok stojící na subtilních nohou a snadno evokuje vznášející se kus dřeva nad zemí.

fotogalerie

Co jsou cookies?

Textové soubory, které internetové stránky ukládají na váš počítač nebo mobilní zařízení v okamžiku, kdy tyto stránky začnete využívat. Stránky si tak na určitou dobu zapamatují úkony, které jste na nich provedli, a preferencí (např. přihlašovací údaje, jazyka, velikost písma a jiné zobrazovací preferencí), takže tyto údaje pak nemusíte zadávat znovu a přeskakovat z jedné stránky na druhou.

Dalším používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s ukládáním souborů cookies. Více informací Méně informací