Construqta: Sofistikovaná krása betonu

Představujeme novou betonovou lavičku z ušlechtilého UHPC betonu

Představujeme novou betonovou lavičku Construqta inspirovanou jedním ze základních konstrukčních prvků  – příhradovým nosníkem. Bere si z něj tu nejpřirozenější inženýrskou krásu a v kultivované formě ji přenáší do krajinné architektury. Pravidelná hra jasně definovaných šikmin a pravoúhlých ploch spojených radiusy je tím, co dává charakter tomuto jinak jednoduchému hranolu z ušlechtilého UHPC betonu. Malé integrované nožky na spodní straně celou hmotu mírně zvedají nad povrch, čímž ještě zvyšují eleganci instalovaného prvku a eliminují případnou nerovnost povrchu. Více než dvouapůlmetrová lavička může být umístěna samostatně, po dvojicích či trojicích nebo být řazena do dlouhých linií.

Projekt: Ve stavbě modlitebny Církve bratrské v Litomyšli se design Construqty skvěle propojil s minimalistickým vyzněním architektury Zdeňka Fránka.
Foto: Boys Play Nice

fotogalerie

Co jsou cookies?

Textové soubory, které internetové stránky ukládají na váš počítač nebo mobilní zařízení v okamžiku, kdy tyto stránky začnete využívat. Stránky si tak na určitou dobu zapamatují úkony, které jste na nich provedli, a preferencí (např. přihlašovací údaje, jazyka, velikost písma a jiné zobrazovací preferencí), takže tyto údaje pak nemusíte zadávat znovu a přeskakovat z jedné stránky na druhou.

Dalším používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s ukládáním souborů cookies. Více informací Méně informací