Red Dot Award pro Pixel!

duben 2019

Další významné ocenění pro sedací systém Pixel, a to prestižní cena za design Red Dot Award 2019. Mezinárodní porota složená z nejvýznamnějších odborníků z celého světa ocenila náš netradiční sedací systém Pixel, který využívá zbytkového materiálu. Za návrhem oceněného výrobku stojí David Karásek, hlavní designér mmcité1 a duo Herrmann & Coufal. Vsadili na upcycling, spočívající ve schopnosti upotřebit i materiál, který by se jinak stal odpadem a vytvořili venkovní sedací systém udivující svou variabilitou a svěžím stylem. Nejvýznamnější světové ocenění za design Red Dot Award 2019 pak na sebe nenechalo čekat. Cenu, takzvaný červený puntík, každoročně uděluje Design centrum Severního Porýní-Vestfálska za ty nejlepší designérské počiny v oblasti produktového designu a podaří se jej získat jen jednomu procentu přihlášených výrobků.

„Promýšlet co nejlepší využití materiálu je pro nás přirozené a začíná to už při samotném designu. Neplýtvat materiálem je také nejekologičtější. Jenže jak upotřebit něco, co už podle běžných měřítek upotřebit nelze? To byla opravdová výzva. Chtěli jsme navrhnout výrobek, který bude esteticky unikátní, přinese do veřejného prostoru něco skutečně nového, a přitom využijeme dřeva, které by jinak skončilo v kamnech. Navíc jsme přišli na způsob, jak drobné dřevěné lamely kotvit do rámu unikátním způsobem, jenž jsme si nechali patentovat.“ vysvětluje David Karásek z mmcité1.


Pixel je unikátní nejen svým konceptem, ale i nabízenými možnostmi. Základem je jednoduchý čtvercový modul nesený jedinou středovou nohou, ze kterého lze ve spojení s dalšími moduly sestavit téměř jakýkoliv půdorysný tvar sezení. Sedák je tvořen dřevěnými lamelami, jež mohou být různě orientovány a být tak základem hry, která se při vytváření konečných sestav nabízí. Systém doplňují nejenom opěradla, umístitelná kamkoliv na sedací plochu, ale i malé válcovité květináče vepsané do stejné pravoúhlé mřížky jako samotné sedáky. Jméno Pixel nebylo dáno novému systému náhodou, skutečně lze vytvářet jakoby rozpixelované obrazce, ovšem ne na papíře, ale v reálném veřejném prostoru. Navíc se dá na nich pohodlně sedět.

fotogalerie

Co jsou cookies?

Textové soubory, které internetové stránky ukládají na váš počítač nebo mobilní zařízení v okamžiku, kdy tyto stránky začnete využívat. Stránky si tak na určitou dobu zapamatují úkony, které jste na nich provedli, a preferencí (např. přihlašovací údaje, jazyka, velikost písma a jiné zobrazovací preferencí), takže tyto údaje pak nemusíte zadávat znovu a přeskakovat z jedné stránky na druhou.

Dalším používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s ukládáním souborů cookies. Více informací Méně informací